Свято української вишиванки

2018-05-17

/Files/images/DSCN3021.JPG

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки – Всеукраїнське свято, яке сприяє збереженню народних традицій щодо створення та носіння етнічного вишитого одягу. Як свідчить досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже у народному одязізакодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
День вишиванки, традиційно відзначається у третій четвер травня. Він єднає українців незалежно від їхньої статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів.
Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Його мета - зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу та вкрай важливе саме сьогодні, адже показує, що українці єдині, а отже, незборимі.

Сьогодні діти прийшли до садочка у вишиванка, вихователі розповіли і показали які вишиванки носили жінки та чоловіки раніше, Діти грали в народні ігри, співали українських пісень.

/Files/images/DSCN3010.JPG/Files/images/DSCN3002.JPG/Files/images/image-0-02-04-441a4be5f6edd3bc2c672b8ca37a5e48b96656548afef787fa923ca7ab462610-V.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 124

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.